• Askan Yapı

Ev Tasarımında Doğal Yapı Malzemeleri Kullanmanız İçin 5 NedenÇevre bilinci hayatımızın her alanında artış gösteriyor. Hem tasarımcılar hem de ev sahipleri çevre dostu eğilimi benimseyerek iç ve dış tasarımda, özellikle son birkaç yıl içerisinde doğal yapı malzemeleri kullanımına yöneldi. Çevre dostu malzemelerin aynı zamanda sağlık açısından da önemli etkileri bulunuyor. “Ev Tasarımında Doğal Yapı Malzemeleri Kullanmanız İçin 5 Neden” başlıklı yazımızda sizlere bu önemli etkilerden de bahsedeceğiz.
1. Stil Faktörü Yüksek


Şunu bilmeniz gerekiyor ki, tasarımda kullanılan doğal malzemelerin modası hiçbir zaman geçmiyor. Her alanda, kullanım amacına göre, hem lüks hem de sade bir hava yaratan doğal yapı malzemelerinin kullanımı ev tasarımında büyük bir artış göstermeye devam ediyor. Her zaman modaya uygun oldukları için, bulundukları ortama bir zarafet verme eğilimindedirler.2. Sağlık Açısından Büyük Etkisi BulunuyorHem psikolojik hem de fiziksel olarak hastalıkların arttığı bir dönemde, hepimiz sağlığımızı iyileştirecek olan şeylere zaman ayırmaya çalışıyoruz. Ancak hayatın koşuşturması içerisinde zaman yaratmak için fırsat bulamıyoruz. “Ev Tasarımında Doğal Yapı Malzemeleri Kullanmanız İçin 5 Neden” başlıklı yazımızda bahsedeceğimiz en önemli neden “Sağlık” ile ilgili. Etrafımızı çevreleyen materyallerin sağlığımız üzerinde çok büyük bir olumsuz etkisi bulunuyor. Yapay yapı malzemelerinin potansiyel tehlikesine karşılık olarak çevre dostu doğal yapı malzemelerinin kullanımını iç ve dış ev tasarımında arttırmalıyız.


3. Sürdürülebilirlik


Performansını kaybetmeden uzun bir süre kullanılabilen doğal yapı malzemeleri, oldukça uzun ömürlü ve az maliyet gerektirir. Daha az malzeme ile daha yüksek performans alınan sürdürülebilir malzemeler, işçi maliyetlerini de azaltarak cebinizi rahatlatır. Az malzeme kullanımının diğer bir avantajı ise doğaya yaptığı katkıdır.

4. Yüksek Kalite ve Dayanıklılık


Ev tasarımında doğal yapı malzemeleri kullanımının bazen yüksek fiyatlara gelmesinin bir nedeni vardır. Doğal yapı malzemelerinin kalitesi, yapay yapı malzemelerin kalitesine oranla daha yüksektir. Bununla bağlantılı olarak ise uzun ömürlü kullanım sağlarlar.
5. Her Stile Uyum Sağlaması

İç veya dış tasarım stiliniz ne olursa olsun, doğal yapı malzeme kullanımı kullandığınız stile uyum sağlayarak güç katar. Rustik bir stil için pişmiş toprak ve ahşap kullanımı çok uyumlu ve güçlü duracaktır. Minimalist bir tarz için ise bambu ve tuval harika bir uyumu beraberinde getirecektir.Doğal yapı malzeme trendi, ev tasarımında kesinlikle birçok konuda avantaj barındırıyor. Hem çevre dostu hem de modern görünümü sevenler için harika bir seçenek!

#askanyapi #urla #cesme #alacati #seferihisar #ovacik #dogalyapimalzemeleri #evdekorasyonfikirleri #home #design #küçükevler #minimalist #minimalizm #minimalizmlife #nature #naturelovers #doğa #doğaaşığı #mimarirestorasyon #mimar #taşev #köyevi #ormanevi #ahşapev #huzur #stonehouse #villagehouse #bodrum #taşevler #bodrumevleri #ev #gayrimenkul #emlak #bodrumevi #realestate #hayalimdekibodrumevi #izmir #architect #architecture #mimari #ilham #dekorasyon #bahçepeyzaj #homedesign #interiordesign #tasarım #interiordesign #exteriordesign #konutprojeleri #luxuryhomes #villa #decoration #homedecoration #urladayasam #izmirdeyaşam #evimevimgüzelevim #içtasarım #homesweethome #interiorarchitecture #proje #evtasarım #interiorarchitectureanddesign #wooddesign #mobilya #furniture20 görüntüleme
Askan Yapı

Askan Yapı Proje Mühendislik

MÜŞ. İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

info@askanyapi.com

0232 335 12 40 | (+90) 533 560 70 43

Hacı İsa Mahallesi, 75. Yıl Cumhuriyet Caddesi, No: 5/2, Urla, İzmir

  • Askan Yapı Instagram
  • Askan Yapı Linkedin

©2019 Copyright. Askan Yapı Tüm Hakları Saklıdır. 

CAROLINEPRESENCE tarafından hazırlanan ve geliştirilen web sitesi.