• Askan Yapı

Yoga ve Meditasyon Alanı Yaratmanın Kolay Yolları


Evlerimiz, kalabalık şehir hayatının yorgunluğunu atabildiğimiz en rahat edebildiğimiz kişisel yaşam alanlarıdır. Bu nedenle temel aktiviteleri yapabildiğimiz mekanları evlerimizde yaratabiliyorken neden duygusal ve fiziksel olarak da iyi hissetmemizi sağlayacak özel aktiviteler için de alan yaratmayalım ki?Yoga ve Meditasyon Alanı Yaratmanın Kolay Yolları” başlıklı yazımızda meditasyon ve yoga için evlerinde nasıl bir planlama yapması gerektiğini merak edenler için kolay yollardan bahsedeceğiz.


Öncelikle, konum seçimini belirlemeniz işinizi kolaylaştıracak ve de en önemli madde diyebiliriz. Eğer evinizde bir bahçeye ya da yeşilliğe bakan bir odaya sahipseniz, yoga ve meditasyon dekorasyonu için en doğru tercih olacaktır. Huzur veren bir manzara resmini de bir köşede kullanabilir ve hatta yoga ve meditasyon dekorasyonu için huzurlu küçük bir köşe dizayn edebilirsiniz.Konumu belirledikten sonra dekorasyona başlayabilirsiniz. Dağınıklıktan uzak, size huzur veren dekorasyon parçalarından oluşan minderlerden ve bitkilerden oluşan minimal bir tarz zihninizin sakinleşmesine yardımcı olur.

Yoga ve meditasyon dekorasyonunda aydınlatmanın önemi de oldukça etkilidir. Odayı dizayn ederken aydınlatmaya da ekstradan özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle gün ışığını uzun saatler alan bir oda modunuzun yükselmesine çok yardımcı olacaktır.


Eğer az aydınlık alan bir odanız var ise sıcak renklerde ve de ayarlanabilen ışıklar da kullanabilirsiniz.

Yoga ve Meditasyon Alanı Yaratmanın Kolay Yolları” başlıklı yazımızda kesinlikle vurgulanması gereken bir başka konu ise hislerinizi uyandıracak tarzda müzikler. Özellikle müzik dinleme platformlarından kolaylıkla ulaşabileceğiniz yoga, meditasyon tarzı müzikleri dinlemeniz aktiviteyi gerçekleştireceğiniz sırada dağınıklığa neden olabilecek faktörleri engelleyebilir. Okyanus dalgaları, rüzgar esintisi, kuşların cıvıltısı gibi sesler de seansınızı daha yararlı hale getirebilir. Ayrıca esansiyel yağların yatıştırıcı aromaları ile de hislerinize derin etkilerde bulunabilirsiniz. Seanslarınızın oldukça keyifli geçmesini de sağlayacaktır.


Yoga ve meditasyon dekorasyonun kullanacağınız doğal malzemelerde seanslarınızı kaliteli kılacaktır. Profesyonel hizmetlerimizden bu konu ile ilgili bilgi almak ve de yararlanmak için bizimle iletişime geçin ve şehrin kalabalığının yarattığı etkiden uzaklaşmak için hazırlayacağınız yoga ya da meditasyon dekorasyonu için beraber harekete geçelim.


#askanyapi #meditasyon #yoga #yogatasarımı #yogaevdekorasyonu #minimalist #minimalizm #minimalism #minimal #yogameditasyon #yogaevtasarımı #yogadekor #yogamekantasarımı #yogamekandekorasyonu #proje #içmimari #architecture #yogaarchitecture #yogainteriordesign #yogainterior #yogaiçmekan

130 görüntüleme
Askan Yapı

Askan Yapı Proje Mühendislik

MÜŞ. İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

info@askanyapi.com

0232 335 12 40 | (+90) 533 560 70 43

Hacı İsa Mahallesi, 75. Yıl Cumhuriyet Caddesi, No: 5/2, Urla, İzmir

  • Askan Yapı Instagram
  • Askan Yapı Linkedin

©2019 Copyright. Askan Yapı Tüm Hakları Saklıdır. 

CAROLINEPRESENCE tarafından hazırlanan ve geliştirilen web sitesi.