top of page
  • Yazarın fotoğrafıAskan Yapı

Yoga ve Meditasyon Alanı Yaratmanın Kolay Yolları


Evlerimiz, kalabalık şehir hayatının yorgunluğunu atabildiğimiz en rahat edebildiğimiz kişisel yaşam alanlarıdır. Bu nedenle temel aktiviteleri yapabildiğimiz mekanları evlerimizde yaratabiliyorken neden duygusal ve fiziksel olarak da iyi hissetmemizi sağlayacak özel aktiviteler için de alan yaratmayalım ki?


Yoga Ev Dekorasyonu

Yoga ve Meditasyon Alanı Yaratmanın Kolay Yolları” başlıklı yazımızda meditasyon ve yoga için evlerinde nasıl bir planlama yapması gerektiğini merak edenler için kolay yollardan bahsedeceğiz.


Yoga Meditasyon Tasarımı

Öncelikle, konum seçimini belirlemeniz işinizi kolaylaştıracak ve de en önemli madde diyebiliriz. Eğer evinizde bir bahçeye ya da yeşilliğe bakan bir odaya sahipseniz, yoga ve meditasyon dekorasyonu için en doğru tercih olacaktır. Huzur veren bir manzara resmini de bir köşede kullanabilir ve hatta yoga ve meditasyon dekorasyonu için huzurlu küçük bir köşe dizayn edebilirsiniz.Yoga Dekorasyonu
Konumu belirledikten sonra dekorasyona başlayabilirsiniz. Dağınıklıktan uzak, size huzur veren dekorasyon parçalarından oluşan minderlerden ve bitkilerden oluşan minimal bir tarz zihninizin sakinleşmesine yardımcı olur.

Yoga ve meditasyon dekorasyonunda aydınlatmanın önemi de oldukça etkilidir. Odayı dizayn ederken aydınlatmaya da ekstradan özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle gün ışığını uzun saatler alan bir oda modunuzun yükselmesine çok yardımcı olacaktır.


Yoga İç Mekan Tasarımı
Eğer az aydınlık alan bir odanız var ise sıcak renklerde ve de ayarlanabilen ışıklar da kullanabilirsiniz.

Yoga için ev dekorasyonu

Yoga ve Meditasyon Alanı Yaratmanın Kolay Yolları” başlıklı yazımızda kesinlikle vurgulanması gereken bir başka konu ise hislerinizi uyandıracak tarzda müzikler. Özellikle müzik dinleme platformlarından kolaylıkla ulaşabileceğiniz yoga, meditasyon tarzı müzikleri dinlemeniz aktiviteyi gerçekleştireceğiniz sırada dağınıklığa neden olabilecek faktörleri engelleyebilir. Okyanus dalgaları, rüzgar esintisi, kuşların cıvıltısı gibi sesler de seansınızı daha yararlı hale getirebilir. Ayrıca esansiyel yağların yatıştırıcı aromaları ile de hislerinize derin etkilerde bulunabilirsiniz. Seanslarınızın oldukça keyifli geçmesini de sağlayacaktır.


Yoga için ev tasarımı fikirleri

Yoga ve meditasyon dekorasyonun kullanacağınız doğal malzemelerde seanslarınızı kaliteli kılacaktır. Profesyonel hizmetlerimizden bu konu ile ilgili bilgi almak ve de yararlanmak için bizimle iletişime geçin ve şehrin kalabalığının yarattığı etkiden uzaklaşmak için hazırlayacağınız yoga ya da meditasyon dekorasyonu için beraber harekete geçelim.


 

#askanyapi #meditasyon #yoga #yogatasarımı #yogaevdekorasyonu #minimalist #minimalizm #minimalism #minimal #yogameditasyon #yogaevtasarımı #yogadekor #yogamekantasarımı #yogamekandekorasyonu #proje #içmimari #architecture #yogaarchitecture #yogainteriordesign #yogainterior #yogaiçmekan

197 görüntüleme
bottom of page